Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /web/htdocs4/euforkaeu/home/www/wp-content/themes/euforka/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

První pet-friendly město v Evropě

Anna Hovorková, Anna Vytřísalová

Pořádají se různé ankety o nejpřátelštějších místech pro život – o nejhezčí vísku, o nejlepší město, o nejpokrokovější kraj… Ale co naše zvířátka? Kde se nejlépe žije jim? Dnes už můžeme prohlásit, že známe odpověď: v Itálii! A konkrétně v toskánském městě Lucca. To je totiž místo, které se stalo prvním pet-friendly městem na světě.

Soužití lidí s němými tvářemi nyní podporuje nejen veterinární odbor univerzity v Pise, rada města a společnost Lucca Crea, ale i projekt Evropské unie. Protože, co je krásnější, než oči štěňátka nebo zničený gauč od malého koťátka. Přesně tohle totiž působí pozitivně na lidskou psychiku; i když zničený gauč nám úsměv na tváři zrovna nevykouzlí, to, jak kotě v tom binci usne, rozhodně ANO! A to se musí podporovat!

V rámci projektu je nutné zamyslet se nad otázkami, jak zapojit zvířata do každodenního života města, jak je využít například v domově důchodců nebo ve školách ve chvílích, kdy páníčci nejsou doma, anebo jak se budou pohybovat ve veřejné dopravě. Až to chytré italské hlavy celé promyslí, model by se měl dostat i do dalších zemí. A my už se nemůžeme dočkat, až se třeba Olomouc stane pet-friendly městem se vším všudy!

 
zdroj: https://www.facebook.com/341804836454660/posts/741955399772933

Grafika: Jakub Janega

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátor projektu

David Broul
student UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Jendřejková
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Hovorková,
studentka UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP

Grafické práce

Jakub Janega
student UP