Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /web/htdocs4/euforkaeu/home/www/wp-content/themes/euforka/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Mistrovství bez Škodovky

Anna Fliegerová

Jestli my Češi opravdu někdy držíme spolu a jsme na svůj národ fakt hrdí, tak je to právě, když se hraje hokej! Ať už je to mistrovství světa nebo olympiáda. Dává proto smysl, že původně čistě česká značka Škoda Auto je hlavním partnerem mistrovství světa v hokeji. Tedy s naprostou jistotou prozatím byla.

Další mistrovství světa, to v roce 2021, se má (zatím) odehrávat v Bělorusku a Lotyšsku. A právě Bělorusko, ve kterém vládne režim Alexandra Lukašenka, je problém. Samotní Bělorusové, kteří žijí v České republice, proti účasti mistrovství ve své domovské zemi protestují. Chtějí, aby firma Škoda odstoupila jako hlavní sponzor od soutěže a veřejně odsoudila zemi ve které panuje násilí a bezpráví.

A Škodovka opravdu odmítla! Byla hlavním sponzorem celých 28. let. Potvrdila, že pokud bude Bělorusko jedním z pořadatelů šampionátu, pak Škodovka nebude sponzorem.

Samotná IIHF (Mezinárodní federace ledního hokeje) je pod velkým tlakem už několik týdnů. Zdá se, že jen málokdo chce, aby bylo Bělorusko součástí soutěže. A bez sponzorů nebude šampionát, což v tuto chvílí zní docela reálně. K protestu se totiž přidaly i další firmy: německá Nivea bude stejně jako česká Škoda bojkotovat šampionát a švýcarská firma Tissot vyrábějící hodinky je s největší pravděpodobností bude následovat.

Dánsko se Slovenskem se daly slyšet, že pokud (možná až) se IIHF rozhodne dát Bělorusku sbohem, rádi se organizace ujmou. Co ale Bělorusku muselo opravdu zkazit den je samotné Lotyšsko. Pokud ani váš parťák nechce hrát, jestliže vy jste v týmu…. no řekněme, že nálada v kabině není pozitivní.

Snad nikdo si nepřeje, aby se opakovala situace z roku 2020, kdy se šampionát vůbec nekonal, protože zasáhl “ten jehož jméno se nesmí vyslovit”… Ale na druhou stranu si myslíme, že přijít o šampionát, abychom podpořili Bělorusy a znovu poukázali na vážnost situace v zemi, za to stojí!

 

Grafika: Jakub Janega

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátor projektu

David Broul
student UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Jendřejková
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Hovorková,
studentka UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP

Grafické práce

Jakub Janega
student UP