Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /web/htdocs4/euforkaeu/home/www/wp-content/themes/euforka/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 115

Zápisník z Erasmu vol. VI

Vsadíme se, že drtivá většina studentů si už dnes pod pojmem Erasmus nepředstaví toho Rotterdamského, humanistického myslitele, který sepsal slavnou satiru Chvála bláznivosti. Nene, v rámci programu Erasmus+ mají všichni studenti, ale i učitelé, stážisti či dobrovolníci možnost bezproblémově vycestovat do zahraničí – a to prosím již 35 let!

A když máme tak hezké výročí, rozhodli jsme spustit seriál o zážitcích z Erasmu. Studenti se s Vámi během následujících pondělků podělí o své dojmy, nezapomenutelná setkání i nepostradatelné zkušenosti, které nabyly právě díky účasti v programu Erasmus+!

A pokračujeme Lindou, která absolvovala studijní pobyt v malebném Mozartově Salcburku:

Studium na Paris Lodron Universität Salzburg jsem absolvovala v zimním semestru 2019/2020, tedy předtím, než začala globální pandemie. Výuka tedy probíhala prezenční formou a měli jsme možnost se denně setkávat osobně se studenty z mnoha evropských zemí (v době pandemie a online výuky si člověk uvědomí, jak je sociální interakce vzácná a potřebná).

V rámci studijního programu European Union Studies jsem měla možnost si zapsat zajímavé předměty týkající se fungování EU. Nejnáročnější, ale zároveň nejpřínosnější byly simulace jednání na úrovni Evropské rady. Zde jsme s dalšími studenty vyjednávali o legislativních návrzích a diskutovali o důležitých aktuálních tématech.

Salcburk byl pro mě jasnou volbou číslo jedna, jelikož jsem milovníkem horských túr. Navštívila jsem mnoho krásných míst v okolí Salcburku, například krásná jezera Wolfgangsee, Attersee či Mondsee. Několikrát jsem vystoupala na nedalekou horu Gaisberg, ze které byl úchvatný pohled na město. A samozřejmě jsem nemohla vynechat ani lyžovačku na nedalekých alpských svazích.

Historické město Salcburk je úchvatné a skrývá mnohá krásná zákoutí s dechberoucími výhledy. Navštívila jsem mnoho muzeí a památek. A přirozeně, v rodném městě jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta bylo povinností ochutnat ty pravé „Mozartkugel“!

Po této zkušenosti se studiem v zahraniční jsem litovala, že jsem na Erasmus nevyjela i v rámci bakalářského studia. Studijní pobyt jsem si skvěle užila a domů jsem si přivezla místo suvenýrů nezapomenutelné zážitky.

A co Vy a Erasmus? Nechtěli byste ho také zkusit?

 

Grafika: Jakub Janega

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátor projektu

Mgr. David Broul
student UP

Garantka projektu

doc. Mgr. Andrea Hanáčková, Ph.D.
prorektorka pro komunikaci a stud. záležitosti

Garantka projektu

Mgr. Vladimíra Sedláčková
komunikace a stud. záležitosti

Copywriting a sociální sítě

Kristina Němcová
studentka UK

Copywriting a sociální sítě

Barbora Petrovićová
studentka UHK

Copywriting a sociální sítě

Antonín Nenutil
student UP

Garant copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP

Grafické práce

Jakub Janega
student UP