Zápisník z Erasmu vol. V
Po kratší odmlce se vracíme k seriálu o zážitcích z Erasmu, který letos slaví krásné půlkulaté výročí. Studenti se s vámi během pondělků podělili a nadále dělí o své dojmy, nezapomenutelná setkání i nepostradatelné zkušenosti, které nabyli právě díky účasti v unijním výměnném programu. Třeba vás inspirují a namotivují k účasti!
A pokračujeme Magdou, která absolvovala svůj „nejlepší“ studijní pobyt ve španělské Granadě:
„Jako studentka španělské filologie jsem měla možnost vycestovat v zimním semestru akademického roku 2021/2022 do Španělska. Vybrala jsem si krásnou Granadu, která se nachází v Andalusii. Granada je taková španělská verze Olomouce. Je to poměrně malé historické město, které je plné studentů ze všech koutů světa.
Jelikož pandemická opatření postupně odeznívala, již od začátku semestru jsme měli prezenční výuku – příjemná změna po tolika měsících v online prostoru. Z velké nabídky jsem si nakonec zapsala předměty zaměřené jak na španělskou literaturu, tak i na jazyk. Kurzy byly koncipované pro rodilé mluvčí, tudíž docela náročné. Nicméně s trochou úsilí se vše dalo zvládnout.
Erasmus samozřejmě není jen o studiu. Nejlépe se o španělské kultuře naučíte v ulicích, a především v barech. Granada je království tapas. K pití téměř vždy dostanete malou porci v podstatě čehokoliv, od zeleniny až po maso, které uspokojí vaše chuťové buňky.
V průběhu Erasmu jsem taktéž měla možnost procestovat jak okolní, tak vzdálená místa. Navštívila jsem hlavní město Andalusie Sevillu, koupala se na pláži v Malaze a vyfotila se u emblematického mostu v Rondě nebo s opicemi na Gibraltaru. Prošla jsem si významná náměstí v Madridu, Puerta de Sol a Plaza Mayor, a taktéž jsem se plavila na lodičkách v Retiru, nejznámějším madridském parku.
Ano, bylo občas těžké si zvyknout na lehkovážný přístup Španělů při řešení administrativních záležitostí nebo dodržování deadlinů. Ale kdybych měla svůj zahraniční pobyt zhodnotit, jednoznačně převažují pozitiva.“
A co vy a Erasmus? Nechtěli byste ho také zkusit?