Začal nám nový rok a s ním i první zpráva Euforky! Samozřejmě Vám přejeme šťastný a úspěšný rok 2020…

Začal nám nový rok a s ním i první zpráva Euforky! Samozřejmě Vám přejeme šťastný a úspěšný rok 2020! Je nám jasné, ze už teď je plný plánu a předsevzetí. Teď ale odložte výlet do fitka 💪 a čtěte!
Instituce EU si své nové roční plány už přichystaly. Třeba komise v čele s von der Leyenovou představila tzv. roční strategii pro udržitelný růst. Tato strategie v sobe zahrnuje čtyři body:
1) environmentální udržitelnost 🍃
2) zvyšování produktivity 🚶‍♀️➡️🏃‍♀️
3) spravedlnost 👨‍⚖️
4) makroekonomickou stabilitu 👩‍💼

Co se týče ochrany přírody, komise poskytne státům konkrétní pokyny, kde jsou reformy a investice nejpotřebnější. Druhý bod chce komise naplnit zlepšením systému – podporou investic, výzkumu a inovací, zlepšením přístupu k financování nebo fungování trhu, zboží a služeb nebo odstraněním překážek v business prostředí. Spravedlnost by měla být vedena skrze sociální politiku. Měla by zaručit spravedlivé pracovní podmínky pro všechny a pomoci lidem přizpůsobovat se velkým změnám. Poslední bod chce komise naplnit odstraněním nerovnováhy a dokončením evropské hospodářské a měnové unie.
Chcete si přečíst celou strategii? Tak do toho! V angličtině je pro Vás k dispozici zde: https://ec.europa.eu/…/2020-european-semester-annual-sustai…
A pokud si chcete přečíst podrobnější text v češtině, můžete tak učinit tady: https://ec.europa.eu/commis…/presscorner/detail/…/ip_19_6770

zdroj: https://www.facebook.com/341804836454660/posts/502672260367916

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátorka projektu

Anna Hovorková,
studentka UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Šuhajová
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant - copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP