Už jste vyrazili na zimní dovolenou nebo se teprve chystáte? A už víte kam? Dovča v Evropě je čím d…

Už jste vyrazili na zimní dovolenou nebo se teprve chystáte? A už víte kam? Dovča v Evropě je čím dál tím oblíbenější a i samotní Evropani si dopřáli více "dovolenkování". Minulou zimu strávili v hotelích o 18,9 milionů nocí více než předchozí rok 🏨. Nejoblíbenější zimní destinací stále zůstává Španělsko, Velká Británie, Itálie i Rakousko.
Čím dál větší oblibě se ale těší Rumunsko, Chorvatsko nebo Polsko. A u Chorvatska letos můžeme očekávat mnohem větší zájem turistů. Chorvatská Rijeka se stala prvním chorvatským městem pyšnícím se titulem Evropské město kultury. Spolu s irským městem Galway se stanou dějištěm desítek kulturních akcí celoevropského rozměru 🎭. Takže pokud plánujete dovolenou, Rijeka bude tou správnou volbou. Třeba 23. února se uskuteční mezinárodní karnevalový průvod. Mimo to Chorvatsko letos poprvé předsedá Radě EU. Nejmladší člen EU se chce během předsednictví zabývat i rozšiřováním unie, především o země západního Balkánu.
A pokud přemýšlíte o návštěvě Rijeky, přemluvit by Vás mohl jejich kulturní program pro rok 2020. Ten si můžete přečíst tady➡️ https://rijeka2020.eu/

zdroj: https://www.facebook.com/341804836454660/posts/506952629939879

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátorka projektu

Anna Hovorková,
studentka UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Šuhajová
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant - copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP