Potřebujeme mechanismus povinné solidarity, říká komisařka pro migraci. Měl by být ale přijatelný pro všechny

Všude stále jen zprávy o Koronaviru 🦠. My pro vás máme jinou zprávu. Víte jak se říká, že migrační politika se peče bez nás v dalekém Bruselu? No, není to pravda. Evropská komisařka pro vnitřní věci a migraci Johanssonová rozjela "tour" po Evropě. Na své cestě debatuje s místními politiky o jejich pohledu na migraci. A ve čtvrtek byla i u nás, v Praze. Sešla se s ministrem vnitra Janem Hamáčkem, se zástupci obou komor Parlamentu a s neziskovými organizacemi. Takže nejsme opomíjeni, ale je nám nasloucháno. Společným úkolem je najít řešení, na kterém se shodnou všechny členské státy, tedy i ten náš!
Kromě toho si udělala čas na rozhovor. Pokud chcete, můžete si ho pustit nebo přečíst na webu České televize. Vyjadřuje se mimo jiné ke kvótám nebo tzv. povinné solidaritě.

Potřebujeme mechanismus povinné solidarity, říká komisařka pro migraci. Měl by být ale přijatelný pro všechny

Evropa se chystá na další možnou migrační krizi, připravuje nová pravidla pro přijímání a distribuci migrantů. Eurokomisařka pro vnitřní věci a pro migraci Ylva Johanssonová v rámci turné po unijních státech zamířila i do Česka. Připouští, že myšlenka povinných kvót n…

zdroj: https://www.facebook.com/341804836454660/posts/537303103571498

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátorka projektu

Anna Hovorková,
studentka UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Šuhajová
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant - copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP