Na Vánoce nesmí chybět cukroví, mimo jiné i medové perníčky. A i když je prosinec, dnešní příspěvek …

Na Vánoce nesmí chybět cukroví, mimo jiné i medové perníčky. A i když je prosinec, dnešní příspěvek se bude týkat včel. Stala se totiž báječná věc!
V EU se zvýšil počet včelařů i včelstev 🌼🐝
Například v USA za minulou zimu zemřelo 40% včelích kolonií a taková včela je pro nás životně důležitá. V posledních letech se jim moc nedařilo a debata o jejich přínosu a ochraně evidentně nese své ovoce. Minimálně u nás v Evropě.
EU se totiž stala druhou nejmocnější medovou velmocí, tou první zůstává Čína. Pro přesnost v roce 2018 létalo po EU 17,5 milionů včelstev, o které se staralo 650 tisíc včelařů. Společně vyprodukovali 280 tisíc tun medu.
Evropská unie se rozhodla finančně podporovat včelařské projekty vytvořené na vnitrostátní úrovni. Tyto programy trvají vždy tři roky a díky úspěšnosti se příspěvek bude v příštím roce zvyšovat, a to z 36 milionů eur na 40 milionů. Tyto peníze poputují na technickou pomoc (odborná příprava, vybavení i pomoc pro mladé začínající včelaře), na přemísťování včelstev nebo na aplikovaný výzkum, analýzy produktů a sledování trhu.
Tak dobrou chuť při zobání vánočních perníčků 🍯

zdroj: https://www.facebook.com/341804836454660/posts/496785577623251

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátorka projektu

Anna Hovorková,
studentka UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Šuhajová
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant - copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP