Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /web/htdocs4/euforkaeu/home/www/wp-content/themes/euforka/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 115

Filmový podzim s Euforkou

Antonín Nenutil

Euforka je zpátky a dnes vám přináší recept na trávení vašeho volného času. Jelikož do zkoušek je ještě daleko a mnozí z vás jistě přemýšlí, jak budou trávit sychravé podzimní večery, máme pro vás řešení – kino!

Podzim je v plném proudu, počasí v Česku sice zatím stále drží, avšak doba, kdy bude venku mráz a všude kolem vás zmrzlé bahno, se pomalu, ale jistě blíží. A přesně v takové chvíli si říkáte, co by se dalo podniknout. No a právě proto se dnes vrací Euforka, aby vám nabídla řešení. Máme pro vás totiž několik filmových tipů, které budou v průběhu letošního podzimu běžet v kinech či na televizních obrazovkách, případně jako VOD (video on demand) a u kterých věříme, že budou stát za vidění. Tak si držte klobouky, tenhle podzim bude totiž pořádný hukot!

 

A Haunting in Venice (Přízraky v Benátkách)

Abychom začali zlehka a evropsky, jako první vám doporučíme film A Haunting in Venice. Jedná se o filmovou adaptaci románu Agathy Christie Halloween Party a třetí film moderní poirotovské série, který zahrnuje Vraždu v Orient Expressu a Smrt na Nilu. Pokud dáte na náš tip, budete opět svědky návratu skvělého Kennetha Branagha v roli kníratého belgického (!) detektiva Hercula Poirota.  Ten bude nyní vyšetřovat vraždu hosta na strašidelné seanci v Itálii, zaručujeme vám tak hororové mrazení v zádech.

 

 

The Killers Of The Flower Moon (Zabijáci rozkvetlého měsíce)

Nyní se podíváme na daleko větší pecku a sice na film Killers of the Flower Moon. Tento film v režii Martina Scorseseho měl premiéru na letošním květnovém festivalu v Cannes, kde si vysloužil devítiminutový potlesk vestoje, a to oprávněně. Film založený na stejnojmenné populárně-naučné knize Davida Granna sleduje sérii vražd, ke kterým došlo v indiánském kmenu Osedžů ve 20. letech 20. století poté, co byla na jejich půdě objevena ropa. Ernest Burkhart, kterého hraje miláček žen Leonardo DiCaprio, se zamiluje do indiánské ženy Mollie Burkhart (Lily Gladstone). Ve filmu se v nemalé roli objeví také Robert De Niro a za zmínku stojí, že s režisérem Scorsesem spolupracuje už dlouhých padesát let!

 

The Hunger Games: Ballad of Songbirds and Snakes (Hunger Games: Balada o ptácích a hadech)

Když se v roce 2012 objevil původní film Hunger Games s Jennifer Lawrence a Joshem Hutchersonem v hlavních rolích, stala se franšíza mezinárodním hitem a její hlavní herci se světově proslavili. Nejeden z nás si tu vlnu popularity pamatuje, a i proto zde nemůže chybět tento tip. Více než deset let po prvním filmu totiž dostávají diváci další šanci vrátit se do Panemu, tentokrát 64 let před událostmi z první knihy. Prequel sleduje mladého Coriolanuse Snowa, kterého hraje Tom Blyth, jak se pohybuje ve svých citech k ženské poctě District 12, Lucy Gray Baird (Rachel Zegler). Mezi další známé hvězdy patří Euphoria’s Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Viola Davis či Peter Dinklage. Za nás rozhodně pecka, kterou stojí za to vidět, a to už jen z čiré nostalgie…

 

Maestro

Bradley Cooper píše, režíruje, produkuje a hraje. Za poslední roky své kariéry se divákům zapsal do paměti několika úspěšnými filmy a zatím to vypadá, že jeho nejnovější film nebude jiný. Cooper přichází se snímkem, který nejenže režíroval, zároveň v něm ztvárnil titulní úlohu. Ve svém novém dramatu Maestro o ikonickém skladateli a dirigentovi Leonardu Bernsteinovi vylíčí jeho komplikovaný příběh o manželství s Felicií Montealegre (tu hraje Carey Mulligan). Hudební drama o slavném autorovi West Side Story bude k vidění především v prosinci na VOD.

 

One Life

A nyní něco, co určitě potěší milovníky české historie. Snímek One Life je životopisným dramatickým filmem o britském zachránci československých židovských dětí Nicholasi Wintonovi, ve kterém hrají Anthony Hopkins a Johnny Flynn, oba v úloze Sira Wintona. Film sleduje Wintona ohlížejícího se za svými dřívějšími snahami pomoct skupinám židovských dětí v Němci okupovaném Československu v letech 1938–1939, těsně před začátkem druhé světové války. Winton vzpomíná na to, jak těmto dětem pomáhal uprchnout a zachránit je od jisté zkázy. Film bude pravděpodobně doják, který nejednoho diváka chytne za srdce. Avšak vzhledem k poutavému pravdivému příběhu, který je námětem filmu, doufáme, že si každý najde čas a na film zajde. Ve vedlejších rolích hrají také Lena Olin, Romola Garai, Alex Sharp, Jonathan Pryce nebo Helena Bonham Carter.

 

Napoleon

Velké finále je tady, a i proto jsme si nechali to nejlepší nakonec. Ridley Scott se po nějaké době znovu vrací na filmové plátno a dělá to opravdu ve velkém stylu. Jeho snímek Napoleon, kde slavného francouzského vojevůdce a samokorunovaného císaře Napoleona Bonaparta hraje držitel Oscara Joaquin Phoenix, je po zásluze očekávaným trhákem. Pokud někdo z vás neměl při sledování traileru husí kůži, pravděpodobně jste již nebyli mezi živými. Tento akční snímek se ponoří do životní cesty francouzského autoritáře a jeho vztahu s manželkou, císařovnou Joséphine, kterou ztvárnila Vanessa Kirby.

 

 

Grafika: Jakub Janega

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátor projektu

Mgr. David Broul
student UP

Garantka projektu

doc. Mgr. Andrea Hanáčková, Ph.D.
prorektorka pro komunikaci a stud. záležitosti

Garantka projektu

Mgr. Vladimíra Sedláčková
komunikace a stud. záležitosti

Copywriting a sociální sítě

Kristina Němcová
studentka UK

Copywriting a sociální sítě

Barbora Petrovićová
studentka UHK

Copywriting a sociální sítě

Antonín Nenutil
student UP

Garant copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP

Grafické práce

Jakub Janega
student UP