Erasmus+

Tak co studenti? Už jste vyrazili studovat do zahraničí 🏜🏝? Jestli ne, tak upalujte poslat přihlášku, protože za posledních třicet let se do Erasmu zapojilo více než 10 milionů lidí a mnohým z nich změnila tato zkušenost život. Tyto informace vycházejí z nové výroční zprávy za rok 2018.
A k vycestování mají otevřené dveře nejen studenti, ale i učitelé. Za rok 2018 využilo Erasmu třeba 40 000 učitelů, 148 000 učňů nebo víc než 150 000 mladých lidí.
Erasmus + není první takový program. Evropští studenti mohli vycestovat už v roce 1987. Dnes ale máme mnohem větší možnosti. Původně bylo zahrnuto pouze 11 zemí, dnes 34 států. Kromě všech členských států můžete vyrazit na Island nebo do Norska či Severní Makedonie.
A studenti i rodiče se mohou radovat, protože od příštího roku by se měl podle Komise rozpočet Erasmu zdvojnásobit.
Kromě samotného cestování se z rozpočtu Erasmu podporují i všemožné projekty, třeba ty sportovní ⚽️🏀🎾. V Americe chodí studenti fandit svým školním sportovním týmům, třeba Forestovi. A v Evropě taky! Z Erasmu bylo financováno 199 sportovních projektů a jako každý rok i Evropský týden sportu, který byl letos rekordní. V počtu akcí přesáhl 50 000. Takže se přihlaste a příští Týden sportu můžete fandit třeba italským nebo francouzským spolužákům.
Komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Mariya Gabrielová v Bruselu na zahájení akce pro aktéry zapojené do nového programu Erasmus+ uvedla: „Erasmus+ se pro naše mladší generace stal branou do Evropy i do celého světa. Jedná se o jeden z nejvýraznějších úspěchů Evropské unie.”
Nebojte se a jeďte! Seberte odvahu, zabalte si kufřík, svačinu od mámy a hurá prozkoumávat svět!

zdroj: https://www.facebook.com/341804836454660/posts/525819431386532

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátorka projektu

Anna Hovorková,
studentka UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Šuhajová
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant - copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP