DiscoverEU

Chceš profrčet Evropu 🚂🇪🇺?
Je ti 18 let a děsně chceš procestovat Evropu? Tak teď máš šanci!
Komise zahájila další kolo soutěže DiscoverEU! Můžeš získat jízdenku po státech EU. Do dnešního dne Komise obdarovala 50 000 mladých cestovatelů. Teď jich vyjede do světa dalších 20 000.
Komisař pro vzdělávání, kulturu, mládež a sport Tibor Navracsics k tomu uvedl: „Již půldruhého roku nabízí DiscoverEU mladým lidem nové příležitosti k objevování našeho kontinentu. Velmi mě těší, že přijali tuto iniciativu s nadšením a že vytvořili skutečnou cestovatelskou komunitu. Vyzývám mladé lidi ze všech regionů Evropy, aby se chopili této nové příležitosti, jež jim umožní zažít svobodu pohybu po celé Unii, rozvíjet důležité dovednosti, objevovat naše bohaté kulturní dědictví a najít si nové přátele.“
Přihlasit se můžeš tady: https://europa.eu/youth/discovereu_cs
Dalajláma řekl: „Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy předtím nebyl.“ A teď prostě můžeš! Tak to chytni za pačesy a vyraž!
Iniciativa DiscoverEU funguje od června roku 2018. Původně byl pro tuto akci vyhrazen rozpočet 12 milionů eur. Komise se rozhodla v iniciativě pokračovat i v roce 2019, kde rozpočet činí 16 milionů. Příští rok to bude dokonce 25 milionů! Takže když to nevyjde teď, tak příště!

DiscoverEU

Je vám 18 let a jste občanem Evropské unie? Tak pojeďte s námi objevovat krásy Evropy!   Co je DiscoverEU? Jedná se o iniciativu Evropské unie, díky níž můžete cestovat po Evropě a poznávat její obyv…

zdroj: https://www.facebook.com/341804836454660/posts/465364507432025

Kontakty info@euforka.eu

Koordinátorka projektu

Anna Hovorková,
studentka UP

Garant projektu

Mgr. Petr Bilík, Ph.D.,
prorektor pro vnější vztahy UP

Garant projektu

Mgr. Michaela Šuhajová
vnější vztahy UP

Copywriting a sociální sítě

Anna Vytřísalová
studentka UP

Garant - copywriting a soc. sítě

Mgr. Vojtěch Duda
vnější vztahy UP